Strzałka lewo-prawo na końcu drogi

Eksperyment “Warsztat Pedagoga Zdolności”

Wszystko ma swój początek, środek i nieubłagany koniec. Tak jest i w tym przypadku. Eksperyment, który będziecie mieli możliwość obserwować, a być może i współtworzyć, będzie trwał tylko jeden semestr. Ale przyniesie zbiór bardzo interesujących wyników, które bez wątpienia wpłyną na inne obszary mojej działalności, zarówno w sferze piśmiennictwa blogowego jak i budowania samej struktury stron i portali Internetowych. Efekty będą widoczne na platformie w drugim semestrze.

Początek.

Powiadają, że najtrudniejsze są początki. Dla autora często tak jest, że najtrudniej zacząć, a później jakoś samo się tworzy czy pisze, jak tylko nadejdzie “legendarny” flow. Ten wpis ma pokazać jaki jest ten początek, przełamać “klątwę pustej kartki” i dać miejsce następnym artykułom.

Eksperyment ten, zwany dalej WPZ, co jest skrótem od “Warsztat Pedagoga Zdolności” jest integralną częścią zajęć Warsztatu Informatycznego. Określony jest w przestrzeni egzystencją w okresie zimowego semestru roku akademickiego 2019/2020. Tak też się zaczyna.

Początek miał być zdefiniowany banalnie. Miał być poszerzaniem funkcjonalności portalu PlatformaPZI.pl, ale pod wpływem drobnych przeobrażeń i zmian w ustaleniach, musiał zostać od Platformy odłączony i aktualnie stanowi niezależną całość, choć pod dość wyraźnym wpływem portalu.

Środek..

Projekt, lub eksperyment będzie rozwijany systematycznie w czasie trwania semestru zimowego. Nowe treści zamierzam wrzucać w każdym tygodniu. Jak będą treści te wyglądać? Nie wie tego jeszcze nikt. Być może będą treściami wideo a może tylko tekstami i innymi wpisami w ramach prowadzenia samego bloga.

Koniec…

Projekt będzie miał także swój koniec. Po zakończeniu prac nad WPZ projekt będzie przez chwilę obecny w sieci. Treści, jeśli będą wystarczająco dobre, a nie wytworzone “byle zaliczyć” zostaną przeniesione do portalu PlatformaPZI.pl. Sam system zostanie wykasowany aby nie duplikować treści znajdujących się w Internecie, co negatywnie wpływa na rankingi w Google. Zakładam, że przynajmniej połowa treści, które powstaną w ramach eksperymentu zostanie przeniesiona i będzie można z nich korzystać dalej.

Oczekiwania.

Eksperyment: Warsztat Pedagoga Zdolności pozwoli mi lepiej zrozumieć filozofię działania kilku dodatków do systemu WordPress, które zamierzam wprowadzić na Platformie. Jest to temat graficzny Astra oraz edytor stron Elementor. Dzięki istnieniu w całkowicie niezależny sposób mogę pozwolić sobie na dość swobodne eksperymentowanie w zakresie użytkowania tych wszystkich systemów. W efekcie będę mógł znacznie szybciej wdrożyć oba te elementy w systemie Platformy, popełniając przy tym znacznie mniej istotnych błędów.

W tym tygodniu to tyle. Zapraszam do zwiedzania portalu WPZ.

Szymon

Aktualizacja 2020-05-03

Oryginalnie w ramach eksperymentu powstawały teksty, które stawały się częścią niezależnej strony, która działała przez nieco ponad semestr. Po zakończeniu eksperymentu teksty, po drobnych modyfikacjach miały trafić jako niezależne artykuły na Platformę PZI, jednak okazało się inaczej. Teksty z niezbędnymi poprawkami i korektami zostają wrzucone tutaj. Być może przydadzą się komuś.


Artykuł ukazał się pierwotnie w ramach eksperymentu “Warsztat Pedagoga Zdolności” 31 października 2019.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− pięć = 5