Jak zbudować Zbroję Mandaloriańską, cz. 4

Czasem klejenie jest szybkie i proste, czasem nie koniecznie… Większość prac zakończona. Obejrzyjmy postępy.

Zdjęcie 13: Hełm bez wzorników.

Wzorniki musiały zostać usunięte abym mógł kontynuować pracę. Za chwilę przykleję zdjęte wzorniki na nowym arkuszu EPP, wytnę nowe elementy i dokleję do hełmu.

Zdjęcie 14: Wklejanie wzmocnienia.

Całe wzmocnienie ma na celu głównie dodanie głębi projektowi, niemniej zwiększy też wytrzymałość konstrukcji na odkształcenia.

Zdjęcie 15: Połowa za nami.

Wzmocnienie zostało wycięte z 3 fragmentów EPP, głównie dlatego, że wiedziałem jak trudne i czasochłonne będzie przyklejenie tego (EPP jest elastyczne, więc dąży do oryginalnej, płaskiej formy). Wiele się nie pomyliłem – całe klejenie zajęło tylko 3 dni.

Zdjęcie 16: Po pracy…

Wszystkie elementy na swoich miejscach. Z przodu i z tyłu. Wszystko wygląda całkiem nieźle (patrz uwaga z poprzedniego wpisu). Wymaga jeszcze nieco pracy i laminowania…

Zdjęcie 17: Tylna część hełmu z brakującym elementem..

Na zdjęciu widać ostatni brakujący element. Albo raczej nie widać go. Musi być zamontowany przed laminowaniem. Brakuje małej kratki wentylacyjnej. Będzie budowana od zera i przyklejona do hełmu.

Przy okazji… Zamówiłem właśnie karabinek ASG, który będę przerabiać na BlastTech a280. Powinienem mieć go fizycznie w ręku w przyszłym tygodniu. Ekipa z ILM tworzyła karabinki a280 z karabinów m16a3 (dla epizodu 5) i niemieckich bodaj mp44 (dla epizodu 6). Nie widzę zatem problemu w osobistym przerobieniu m16 na działający a280. Znaczy karabinek zachowa funkcjonalność ASG (nadal będzie strzelać kulkami) ale będzie wyglądać jak a280.

Postępy z budowy będą zamieszczane na blogu…

Powyższe zdjęcie to moja próba wizualizacji schematu kolorów na ukończonym hełmie. W każdym razie jeden z możliwych schematów kolorów. Pasuje do moich barw klanowych i całkiem nieźle prezentuje się na papierze.

Za chwilę przystąpię do pierwszej próby laminowania. Będzie to test silikonu na EPP. Zobaczymy jak silikon reaguje z EPP, jak dobrze się trzyma, czy nadaje się do dalszej obróbki. Wieczorem powinienem mieć pierwsze wyniki.

EDIT: Znalazłem kilka dokumentów referencyjnych dotyczących „mojej” zbroi, posiadających niemal wszystkie elementy jakich potrzebuje: szare barwy, nawiązanie do zbroi Jango i Boby, kanoniczne (albo prawie kanoniczne) źródło – co da mi możliwość wstąpienia do 501st 😀

Gostek nazywa się B’arin Apma. Był jednym z 75 Mandalorian wybranych przez Jango do pomocy w szkoleniu elitarnych klonów na Kamino, był jednym ze 100 Cuy’val Dar.

B’arin Apma

Źródło: http://starwars.wikia.com/wiki/B’arin_Apma

Teraz muszę zebrać parę dodatkowych fotografii by wykonać dokładniejszą replikę zbroi.
Ciągle czekam też na wyschnięcie silikonu, tempo ma zawrotne – schnie około 2mm na każde 24h więc zajmie chwilkę zanim mi tu wyschnie. Na razie wygląda, że nie topi EPP…

Zobacz wcześniejsze i późniejsze etapy budowy zbroi

Jak zbudować Zbroję Mandaloriańską, cz. 3

Dodaj komentarz