park ujazdowski

Park Ujazdowski – nowy plac zabaw

Na początku sierpnia 2019 w Parku Ujazdowskim został otworzony nowy plac zabaw. Znajduje się dokładnie w miejscu swojego poprzednika. Stary, dość zużyty, ale całkiem atrakcyjny został zdemontowany a w jego miejsce powstało całkiem ciekawe miejsce przystosowane dla dzieci w różnym wieku.

Plac zabaw w całości pokryty jest tworzywem gumopodobnym, które jednak jest nieco twardsze, niż na innych placach zabaw. Ale to nie wszystkie mankamenty obiektu. Całość zbudowana jest na kilku, całkiem stromych wzgórzach, w których poukrywane są różne przejścia. Same wzgórza połączone są seriami mostów wiszących.

Poza wyznaczonymi wejściami i schodami dostanie się na szczyt stanowi dość spory problem i jest to jeden z głównych mankamentów placu. Dziecko, które zostało wpuszczone na teren placu zabaw samodzielnie, może dość łatwo zniknąć z oczu opiekuna ukrywając się w przejściach pod wzgórzami lub chowając za nimi. Dość łatwo także zjechać po stromych zboczach.

Całości dopełnia problematyka przejść pomiędzy samymi wzgórzami. Niektóre z nich umożliwiają osobie dorosłej całkiem swobodne poruszanie się pomiędzy górkami, inne z kolei to bardzo ciasne przejścia na sporej wysokości, zbudowane z metalowej siatki. Przejścia do których dorosły z zewnątrz nie dostanie się w ogóle a wchodząc do środka będzie miał problemy z przedostaniem się – przejścia bowiem są skonstruowane tak, aby dzieci w nich raczej kucały.

Jak to wygląda w praktyce? Zapraszam do obejrzenia dokładniejszej relacji z mojej wizyty na tymże placu, którą znajdziecie na kanale Youtube lub w oknie poniżej.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

69 − = sześćdziesiąt osiem