Niektóre elementy zbroiczki.

Zbroja Mandaloriańska, budowa stroju, cz. 10

Pusta, nieoczyszczona forma.
Zdjęcie 32: Pusta, nieoczyszczona forma.

Wczoraj rozebrałem formę, albo raczej wydłubałem z niej plastelinę. Dzisiaj wyczyściłem ją z pozostałości plasteliny najlepiej jak się dało. Niestety nie wszystko udało się wydłubać – ryzyko uszkodzenia formy przy wydłubywaniu jest zbyt wysokie, więc zostawię jak jest. Żywica po zastygnięciu zapewne wydłubie te resztki plasteliny. Jutro zalewam formę żywicą, więc jak dobrze pójdzie w weekend będę mógł przejść do przeszlifowania elementów…

Puste wiaderko po popkornie z wyrysowanymi wzorami naramienników.
Zdjęcie 33: Puste wiaderko po popkornie z wyrysowanymi wzorami naramienników.

To było wiaderko popkornu, teraz jest to wiaderko popkornu bez 2/3 ścianek. Naramienniki zostały wycięte. Mają odpowiednia grubość by ich użyć i odpowiednie krzywizny, więc nie trzeba ich będzie podginać. Trzeba tylko wyszlifować, wygładzić krawędzie, pomalować i przyczepić do kamizelki.

Puste wiaderko po odżywce dla sportowców z wyciętym płatem zbroi ochraniającym szyję.
Zdjęcie 34: Puste wiaderko po odżywce dla sportowców z wyciętym płatem zbroi ochraniającym szyję.

Kolejne wiaderko, z plastiku – jak się później okazało tandetnego. Wiaderko zawierało mix dla sportowców, jakieś coś na porost mięśni. Braciak się tym faszeruje. Ale nie widać po nim by mu coś wyrosło… Kolor odpowiedni do wycięcia kolejnego elementu zbroiczki.

Pieczenie pancerza.
Zdjęcie 35: Pieczenie pancerza.

Wycięty element przypominał fragment wiaderka, trzeba więc było go nieco podgrzać i wyprostować. Wylądował w piekarniku przy 150 stopniach Celsjusza na kilka minut. Jest teraz niemal idealnie płaski, niestety nieco się przypalił w kilku miejscach. Stalowa płyta zamiast teflonowej spowodowała przywieranie – i drobne problemy z odklejeniem plastiku od blachy. Plastik jest bardzo delikatny – będzie wymagał wzmocnienia…

Niektóre elementy zbroiczki.
Zdjęcie 36: Niektóre elementy zbroiczki.

Podsumowanie ostatnich prac. Wygląda bardzo dobrze. Wymaga jeszcze paru dodatkowych części, ale już zaczyna przypominać komplet…

Ral S. Wheeler znany jako BH-488, członek 501st Legion - 70th Explorers Garrison. Kostium Jango Fetta z Open Season.
Ral S. Wheeler znany jako BH-488, członek 501st Legion – 70th Explorers Garrison. Kostium Jango Fetta z Open Season.

Bonusowe fotografie ukończonej zbroi. Na zdjęciu Ral S. Wheeler znany jako BH-488, członek 501st Legion – 70th Explorers Garrison. Kostium Jango Fetta z Open Season. Ogólnie zbroja jest niemal identyczna z tą z II Epizodu filmu. Ma płaszcz zamiast plecaka i jest wykończona na czerwono. Chyba moja zbroja będzie wyglądać podobnie.

Ral S. Wheeler znany jako BH-488, członek 501st Legion - 70th Explorers Garrison. Kostium Jango Fetta z Open Season. Bez hełmu.
Ral S. Wheeler znany jako BH-488, członek 501st Legion – 70th Explorers Garrison. Kostium Jango Fetta z Open Season. Bez hełmu.

Na tym zdjęciu ten sam człowiek, tylko bez hełmu i z widocznymi nogami. Czerwone elementy zbroi oznaczają w symbolice Mandaloriańskiej pozycję dowódcy. To by się nawet zgadzało, jeśli pamiętacie byłem dowódcą Mandaloriańskim w swoim czasie. Prawdopodobnie dostanę stanowiska dowódcze także w przyszłości, zatem czerwone wykończenie pasuje mi idealnie. Dodatkowo ta wersja zbroi jest akceptowana w 501st Legion. B’arin Apma nie koniecznie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + jeden =