Przypasowanie zamocowania.

Zbroja Mandaloriańska, budowa stroju, cz. 15

Zaczynam się powtarzać? Dawno nie pisałem, ale nie zrobiłem większych postępów ze zbroja, więc i nie było o czym pisać.

Brak postępów praktycznych, ale byłem w kilku sklepach w okolicy. Szukałem chemii i elektroniki, które mógłbym wykorzystać zbroi i w rowerku. Efekty może nie są widoczne, ale za to są cenne – jak to zawsze z wiedzą bywa.

Zacznijmy od zdjęć…

Przypasowanie zamocowania.
Zdjęcie 47: Przypasowanie zamocowania.

Centralna cześć napierśnika, płytka diamentowa czy jak ja tam nazwać można (wolęe oryginalny “keyhole diamond plate”) widoczna od tyłu. Ta strona nie będzie widoczna po przyczepieniu do kamizelki. Strzałka wskazuje górę. Śruby umieszczone w ramach przypasowania. Są to standardowe śruby M5x10, łącznie mam tych śrub około 30. Będą przymocowane do każdego kawałka zbroi.

Przypasowanie mocowania.
Zdjęcie 48: Przypasowanie mocowania.

Miejsca pod śrubami są zadrapane, aby klej mocniej chwycił. Tu widać przypasowanie śrub dla innego elementu zbroiczki. Kleję całość dwuskładnikowym poxipolem – będzie pancerne 🙂

Powiększenie śrub.
Zdjęcie 49: Powiększenie śrub.

Na zdjęciu widać ukończone mocowanie wraz z luźną śrubą i nakrętką. Klej – jak wspomniałem to poxipol. Napierśnik otrzyma po 5 śrub na płytkę, diament 2 śruby. Kołnierz dostanie minimum 7. Śruby niemal idealnie pasują do kolczugi, zarówno pod względem średnicy jak i długości gwintu. Od wewnątrz zabezpieczone podkładką i nakrętką dają dużą powierzchnię styku nie tworząc zbyt wielkiego kolca, który mógłby zranić właściciela. Do tego będą od właściciela oddzielone jeszcze solidnym kawałkiem materiału.

Oglądałem całkiem sporą dawkę wideo o tworzeniu rekwizytów na Youtube. Były tam także obrazy o tworzeniu broni i hełmu z gry Halo. Poleciałem do specjalistycznego sklepu, oczywiście nikt nie słyszał o płynnym plastiku, czy materiale podobnym do pokazanego na wideo. Niemniej jest w Polsce jedna firma co sprowadza produkty Smootcast. Są one mniej więcej 3x droższe od zwykłych żywic. W sklepie zdobyłem nieco informacji o tworzneniu lekkich i wytrzymałych, lekko elastycznych materiałów na bazie żywic, żelkotów i tkanin szklanych. Postanowiłem także skończyć produkcje tego hełmu jako modelu. Po zakończeniu prac będzie zapakowany w specjalistyczną gumę silikonową i skorupę z włókna szklanego, tworząc wysokiej jakości wieloczęściową formę “odlewniczą”. Pozwoli mi to później wykonać szybko wiele dokładnych kopii kształtu tego hełmu z odpowiednich materiałów wymienionych wcześniej – kilka lekkich i wytrzymałych hełmów do zabawy…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

31 − dwadzieścia trzy =