Hełm bez wzorników.

Zbroja Mandaloriańska, budowa stroju, cz. 4

Czasem klejenie jest szybkie i proste, czasem nie koniecznie… Większość prac zakończona. Obejrzyjmy postępy.

Hełm bez wzorników.
Zdjęcie 13: Hełm bez wzorników.

Wzorniki musiały zostać usunięte abym mógł kontynuować pracę. Za chwilę przykleję zdjęte wzorniki na nowym arkuszu EPP, wytnę nowe elementy i dokleję do hełmu.

Wklejanie wzmocnienia.
Zdjęcie 14: Wklejanie wzmocnienia.

Całe wzmocnienie ma na celu głównie dodanie głębi projektowi, niemniej zwiększy też wytrzymałość konstrukcji na odkształcenia.

Połowa za nami.
Zdjęcie 15: Połowa za nami.

Wzmocnienie zostało wycięte z 3 fragmentów EPP, głównie dlatego, że wiedziałem jak trudne i czasochłonne będzie przyklejenie tego (EPP jest elastyczne, więc dąży do oryginalnej, płaskiej formy). Wiele się nie pomyliłem – całe klejenie zajęło tylko 3 dni.

Po pracy...
Zdjęcie 16: Po pracy…

Wszystkie elementy na swoich miejscach. Z przodu i z tyłu. Wszystko wygląda całkiem nieźle (patrz uwaga z poprzedniego wpisu). Wymaga jeszcze nieco pracy i laminowania…

Tylna część hełmu z brakującym elementem...
Zdjęcie 17: Tylna część hełmu z brakującym elementem…

Na zdjęciu widać ostatni brakujący element. Albo raczej nie widać go. Musi być zamontowany przed laminowaniem. Brakuje małej kratki wentylacyjnej. Będzie budowana od zera i przyklejona do hełmu.

Przy okazji… Zamówiłem właśnie karabinek ASG, który będę przerabiać na BlastTech a280. Powinienem mieć go fizycznie w ręku w przyszłym tygodniu. Ekipa z ILM tworzyła karabinki a280 z karabinów m16a3 (dla epizodu 5) i niemieckich bodaj mp44 (dla epizodu 6). Nie widzę zatem problemu w osobistym przerobieniu m16 na działający a280. Znaczy karabinek zachowa funkcjonalność ASG (nadal będzie strzelać kulkami) ale będzie wyglądać jak a280.

Postępy z budowy będą zamieszczane na blogu…

Próba wizualizacji schematu kolorów na ukończonym hełmie.
Zdjęcie 17a: Próba wizualizacji schematu kolorów na ukończonym hełmie.

Powyższe zdjęcie to moja próba wizualizacji schematu kolorów na ukończonym hełmie. W każdym razie jeden z możliwych schematów kolorów. Pasuje do moich barw klanowych i całkiem nieźle prezentuje się na papierze.

Za chwilę przystąpię do pierwszej próby laminowania. Będzie to test silikonu na EPP. Zobaczymy jak silikon reaguje z EPP, jak dobrze się trzyma, czy nadaje się do dalszej obróbki. Wieczorem powinienem mieć pierwsze wyniki.

EDIT: Znalazłem kilka dokumentów referencyjnych dotyczących “mojej” zbroi, posiadających niemal wszystkie elementy jakich potrzebuje: szare barwy, nawiązanie do zbroi Jango i Boby, kanoniczne (albo prawie kanoniczne) źródło – co da mi możliwość wstąpienia do 501st 😀

Gostek nazywa się B’arin Apma. Był jednym z 75 Mandalorian wybranych przez Jango do pomocy w szkoleniu elitarnych klonów na Kamino, był jednym ze 100 Cuy’val Dar.

B'arin Apma
Zdjęcie 17b: B’arin Apma

Źródło: http://starwars.wikia.com/wiki/B’arin_Apma

Teraz muszę zebrać parę dodatkowych fotografii by wykonać dokładniejszą replikę zbroi.

Ciągle czekam też na wyschnięcie silikonu, tempo ma zawrotne – schnie około 2mm na każde 24h więc zajmie chwilkę zanim mi tu wyschnie. Na razie wygląda, że nie topi EPP…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− cztery = 1