Ten sam wzornik po przerysowaniu, przed wycinaniem.

Zbroja Mandaloriańska, budowa stroju, cz. 7

Mam już w łapach M16. Będzie on jednak nieco trudniejszy do przerobienia niż myślałem. Ale będę to robić później, może nawet po zakończeniu wszystkich prac nad pozostałymi elementami zbroi.

Plastelinowe modele detali hełmu.
Zdjęcie 23: Plastelinowe modele detali hełmu.

Kupiłem wiaderko silikonu (Polastosil M-33 z katalizatorem OL-1), jest cholernie drogi. 1kg, który z grubsza wystarczy na formy dla głównych detali hełmu kosztuje około 80 PLN. Teraz skończę robić modele detali. W tym momencie mam całą lewą stronę i połowę detali prawej strony hełmu. Trzeba skończyć dłubanie detali z prawej strony. Trochę to potrwa, gdyż druga połowa prawego ucha jest z kilku elementów, ze względu na zamocowanie dalmierza… Antenka dalmierza będzie osobnym elementem. Wkrótce wszystkie modele plastelinowe zaleje silikonem wewnątrz odpowiedniego pudełka. A po 24h będę miał gotowe formy.

Teraz przerwa na egzaminy, potem dalsza praca…

Wzornik napierśnika przyklejony do kanistra.
Zdjęcie 24: Wzornik napierśnika przyklejony do kanistra.

Tymczasem zabrałem się za napierśnik. Oba elementy będą wycięte z 10 litrowego, plastikowego kanistra na wodę. Myślałem, że to będzie szybkie i łatwe… Myliłem się.

Ten sam wzornik po przerysowaniu, przed wycinaniem.
Zdjęcie 25: Ten sam wzornik po przerysowaniu, przed wycinaniem.

Obie płytki były wyrysowane przy pomocy wzorników WOF’a. Wycinanie było trudne. Dlaczego? Dowiedziałem się po zakończeniu wycinania.

Wycięty napierśnik.
Zdjęcie 26: Wycięty napierśnik.

Ścianki kanistra maja około 2mm grubości, wykonane ze średniej twardości plastiku. Dość elastycznego by się odkształcać (nuta gumowatości), jednocześnie dość twardego by skutecznie utrudniać przecięcie. Oba napierśniki mają niemal idealny kształt. Niemniej trzeba będzie je tu i tam podgiąć w przyszłości. Z tego samego materiału wytnę także płytkę znajdującą się pomiędzy napierśnikami.

Wycinanie pojedynczej płytki zajęło około godziny, masa ciężkiej roboty, ale się opłacało. Mam wytrzymały element, niemal idealnego kształtu, gotowy do pomalowania i postarzenia…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięćdziesiąt jeden − 44 =